Gelecek yıl ki Samsung ürünleri alüminyum kasaya sahip olabilir

web tasarım

web tasarım

Akıllı telefon pazarının lideri olsa da Samsung’un çok eleştiri aldığı bir konu var ki o da ürünlerinde kullandığı polikarbonat malzeme. Samsung hızlı üretim yapmasını sebep gösterse de rakiplerin malzeme kalitesi açısından üst seviye ürünler sunması kullanıcıların beklentilerini artırıyor.

Samsung’un Design 3.0 adında yeni bir tasarım anlayışını benimsediği bir süre önce gündeme gelmişti. Üst seviye malzeme kalitesi sunma amacını güden bu anlayışın gelecek yıldan itibaren akıllı telefonlarda karşımıza çıkması muhtemel.
Güney Kore’den gelen bilgilere göre Samsung, gelecek yılki akıllı telefonlarında alüminyum, magnezyum ve metal gibi farklı alaşımlara yer verecek. Samsung bu hamleyi ilk olarak üst seviye modellerinde gerçekleştirecek. Ardından sonraki dönem boyunca daha alt seviye akıllı telefonlara da yeni tasarım anlayışı uygulanmaya başlayacak.
Samsung’un Design 3.0 anlayışını ilk taşıyacak olan model ise gelecek yılın amiral gemi modeli Galaxy S5 olacak. Firma Güney Kore’deki ve Vietnam’daki tesislerde ilk tasarım örnekleri ve materyaller üzerinde çalışmalara başladı. İddiaların kaynağı ise bir grup Samsung mühendisinin Vietnam’a transfer edilmesi oldu.
Bilgiler henüz iddia seviyesinde olsa da piyasada üst seviye malzeme kalitesine önem veren ürün sayısının artması, Samsung üzerinde büyük baskı yapmaya başladı. Er ya da geç firmanın malzeme kalitesini değiştireceğine yönelik beklentiler yüksek.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: