Facebook’a Yeniden Dava Açtı

Zuckerberg Düşmanı Aaron Greenspan Facebook’a Yeniden Dava Açtı (Silikon Vadisinden Geri Kalanlar)

web tasarım

web tasarım

Aaron Greenspan yıllardır Mark Zuckerberg’in başını ağrıtmaya devam ediyor. AaronFacebook bulunmasına yardım etmişti. Aaron Think Computer ve Facecash (Mobil Ödeme Sistemi)’in kurucusu Facebook yazılımcılarını rahat bırakmamaya devam ediyor.

6 Mayıs’ta ortaya çıkan belgelere göre Think Computer, birçok internet şirketine ve Silikon Vadisinin önemli yatırımcı ve girişimcilerine karşı bir  dava açtı.

Greenspan özellikle iş dünyasındaki para servislerini hedef alıyor. Daha çok sanal ödeme, para transfer şirketleri ve küçük şirketlere mali destek sağlayan profesyonel yatırım şirketleri Greenspan’ın hedefleri arasında bulunuyor.

Sanık listesine baktığımızda Facebook, Airbnb, Y. Combinator, Andreessen Horowitz, Dwolla, Square, Coinbase, Sequoia Capital, A-Grade (Aktör ve yatırımcı Ashton Kutcher Kurucularından), Kleiner Perkins aufield &Byers, DST Global and Sequoia Capital ve diğerleri…

Ayrıca Paypal ve Slide kurucularından Max Levchin, Airbnb kurucularından Brian hesky, Rus trilyoner yatırımcı ve iş adamı Yuri Milner ve Reddit CEO’su Yishan Wong da bulunuyor.

Şikayet belgesi 146 sayfa uzunluğunda ve bunlardan bize göre önemli bölümlerini yazdık:

  1. Davacı Kaliforniya İş ve Meslek  Kanununun 17200. Maddesine göre hareket ederek, Kaliforniya Para Transfer Hareketlerinin (“MTA”) ve Banka Hareket Gizliliğinin (“BSA”) sayısız ihlali ve diğer durumların varlığını” ve yasadışı,haksız, hileli ve aldatıcı iş hareketlerinin bulunduğunu savunuyor.
  2. Genel olarak sanıklar Para Transferi yapan kişiler olarak bilinen Para Hizmetleri işadamları (“MSBs”) ve MSBs ye benzer özel yatırımcılardır. Kaliforniyada MSB’de hareketleri yapan MSPs kişiler federal yasalara ve Kaliforniya MTA ve Para transfer Yasalarına (“MTLs”)’e uymak zorundadır.
  3. Kaliforniya MTA kanunları 2010 da yürürlüğe girdi ve 1 Ocak 2011 tarihinde etkin oldu. Parça 3, Madde 1810 ve Konu 14 Bölüm 1 de Kaliforniya Finans Kanunlarında belirtiliyordu.. MTA Şimdi bölüm 1.2  ve 2000 ile 2172. Maddeler arasında belirtiliyor. MTA Finansal Kurumlarının Kaliforniya Bölümünde(DFI) teorik bir biçimde uygulanmaktadır.
  4. MTA MSBs’lerin para transfer işlemlerinde ve sipariş işlemlerinde DFI lisansına sahip olmasını zorunlu tutuyor.  Davacı Facecash Ticari Markasını 1 Temmuz 2011 yılında MSB şartları altında başarılı bir şekilde oluşturmuştur. MTA yurt içi para transferlerini Kaliforniya’da düzenlemeye başladığında davacı MTA ile birlikte DFI personelleriyle zorunlu lisans işlemlerine başlamıştır fakat sayılamayacak kadar çok anlaşılmaz zorluk ve yazılı olmayan DFI poliçeleri zorluk çıkardı bu konu hakkında Federal Yasalarla dava açılmıştır. Dava numarası. 5:11-cv-05496-HRL
  5. Şuanda burada ki sanıklar MTA’ya uyumla alakalı sorunları yaşamamak için yasaları çiğneyerek yakalanmayacaklarını düşünerek Kanuna ve Federal yasalara aykırı bir şekle işlemlerini devam ettirdiler.

Yatırımcılar bu olayları resmen desteklediler ve para transferi yapan kişilere finansman sağladılar.

Olay hakkında daha fazla bilgi isterseniz tam metni okuyabilirsiniz. 11.sayfa özellikle size çok bilgi verecektir. Bu konular hakkında çalışan kişiler için bu tam metin, bir çok şey öğretecektir.

web tasarım sitesi olarak en yeni ve en güncel haberlerle karşınızdayız

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: